Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Prekybininkai turėtų būti budrūs ir skirti inspektorius nuo apsimetėlių

vmvt-inspektoriai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog vis dar užfiksuojama tarnybos diskreditavimo faktų, kai apsimetėliai, prisistatę inspektoriais, atlieka neteisėtus „patikrinimus“ parduotuvėse, prekybos centruose ar turgavietėse ir reikalauja sumokėti baudas neva „už nustatytus pažeidimus“. Pasitaiko ir prekybininkų apgaudinėjimo atvejų, kada prašoma susimokėti už neva nustatytų pažeidimų „nefiksavimą“. Taip teršiamas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, jos inspektorių vardas.

 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena visiems asmenims, vykdantiems maisto tvarkymo veiklą, kad prieš pradėdami patikrinimą, inspektoriai privalo pateikti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą pavedimą atlikti tikrinimą ir prisistatyti, parodant tarnybinį pažymėjimą. Pavedime turi būti nurodyta: tikrinančio inspektoriaus vardas, pavardė, pareigos, patikrinimo rūšis, objekto pavadinimas, adresas, patikrinimo tikslas, patikrinimo pradžios data. Pavedimas privalo būti pasirašytas teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko ar tarnybos direktoriaus ir patvirtintas įstaigos antspaudu. Atlikus patikrinimą, visuomet rašomas patikrinimo aktas, kurio antras egzempliorius paliekamas maisto tvarkymo subjekto savininkui ar jo įgaliotam atstovui.

 

Jei patikrinimų metu nustatomi teisės aktų pažeidimai, dėl kurių numatyta administracinė atsakomybė Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse, atsakingam asmeniui surašomas nustatytos formos administracinio teisės pažeidimo protokolas. Jei nėra galimybių patikrinimo vietoje surašyti protokolo, akte nurodomas laikas asmeniui atvykti į teritorinę valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, pateikiamas kontaktinis telefono numeris.

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinimo vietoje ar maisto tvarkymo subjekto administracinėse patalpose baudų nepriima ir nerenka. Baudos, paskirtos už pažeidimus, mokamos ūkio subjektams pervedant pinigus į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos atitinkamą sąskaitą.

 

Kretingos.info 

 

(Visited 29 times, 1 visits today)