Baldų gamyba iš akmens

0
124

akmens-baldai Vasarą visi, kai tik turim galimybę, lekiam į gamtą ar sodą, o čia retai kada nebūna lauko baldų. Jie kiekvienam padeda kokybiškai ir patogiai ilsėtis, kai norisi ilgiau pabūti gryname ore. Be abejo, šiuolaikiniai, kokybiški lauko baldai yra pritaikyti mūsų kraštams būdingam klimatui, unikalūs savo dizainu bei ypač patogūs. Tokie baldai dažniausiai gaminami iš natūralių ir ekologiškų medžiagų, kad kuo labiau tiktų prie aplinkos ir saugotų gamtą.

O jei sugalvojote įsigyti naujus sodo ar kiemo baldus, į ką reikėtų kreipti didžiausią dėmesį? Be abejo, lauko baldai visų pirma turi būti ilgaamžiški ir praktiški. Kadangi juos veikia įvairios oro sąlygos, jie turi būti arba ypač atsparūs orų permainoms, arba gana lengvi, kad juos, esant reikalui, būtų galima lengvai pernešti ten, kur jie būtų apsaugoti nuo lietaus. Yra siūlomų įvairiausių rūšių lauko baldų, daugiau apie tai galim pasiskaityti čia, o mes šį kartą pakalbėkime apie tai, ar galėtų natūralaus akmens gaminiai būti lauko baldai.

Natūralus akmuo yra prabangos ir ilgaamžiškumo simbolis, todėl tiems, kas tai ypač vertina, lauko baldai iš akmens yra puikus pasirinkimas. Tokie akmens gaminiai gali būti įvairūs staleliai, suoleliai ar net visas baldų komplektas. Jie ypač patrauklūs, kadangi ištisus metus gali būti lauke, jiems nekenkia nei drėgmė, nei saulė, nei šaltis.

Juk kiekviename sode yra kampelis, kuriame norisi pasėdėti, pailsėti, pasigrožėti gamta ir paties sukurta aplinka. Tokioje vietoje tikrai reikalingas akmeninis suolelis, puikiai derantis prie natūralios aplinkos. Nepamirškite, kad tokio tipo akmens gaminiai yra kur kas ilgaamžiškesni ir patvaresni aplinkos poveikiui nei jų pakaitalai iš betono ar juo labiau iš medžio. Akmeniniai baldai ne tik gražiai atrodo, tačiau ir kuria individualų ir originalų sodo dizainą. Akmuo, puikiai prisiderindamas prie natūralios gamtos ir individualaus išplanavimo, suteikia lauko aplinkai egzotikos ir gali būti ne tik estetiškai patrauklūs, tačiau ir ypač praktiški.

Dažniausiai sodo suolai gaminami iš kalto arba lieto akmens ar akmens plokščių, kurių priežiūra nereikalauja jokio ypatingo rūpesčio. Įprastai šie akmens gaminiai būna pagaminti iš smiltainio, granito ar kalkakmenio. Galima išsirinkti įvairaus stiliaus ir apdailos suolelius ir taip išnaudoti natūralų gamtos turtą, savos aplinkos puošimui.

Labai populiaru iš akmens gaminti ir stalviršius. Gaminant tokį dirbinį dažniausiai naudojamas marmuras ir granitas. Travertinas ir kiti minkštesni akmenys naudojami rečiau, nes stalas neretai laistomas vandeniu, natūraliomis rūgštimis, aliejumi, kava, ar kitais maisto produktais ir gali pažeisti akmens struktūrą, palikti dėmių ar sumažinti blizgesį. Geriausias akmuo stalviršio gaminimui yra granitas. Jis atsparus trinčiai, spaudimui, gamtos veiksniams, braižymui, bakterijoms, įgeriamumui ir karščiui. Tokie baldai yra ne tik gražūs, ilgaamžiai, bet ir originalūs savo raštų įvairove ir natūralaus akmens žavesiu. Granito savybės lemia stalviršio ilgaamžiškumą, o spalvų paletė dera bet kokioje aplinkoje.

Taigi, akmeniniai lauko baldai – puikus būdas pagražinti savo aplinką, suteikti jai originalumo, elegantiškumo, prabangos. Tokie akmens gaminiai, suteikia ramybės jausmą ir pagyvina sodo aplinką. Be abejo, lauko baldai laikui bėgant keičiasi. Šioje srityje taip pat egzistuoja mados ir tam tikros tendencijos. Juk jei šiandien norite gulėti medžius, ryt gal jau norėsite išlįsti į saulėkaitą… Lauko baldai, jei jie ne akmeniniai, turėtų būti nešiojami, kad būtų galima keisti jų vietą. Nors ir gyvename tokioje šalyje, kur lietaus ir sniego būna gerokai daugiau nei saulėtų dienų ir panorėję negalime susikurti tropikų klimato ar egzotiško peizažo su palmėmis, tačiau įdėję šiek tiek pastangų visada galime susikurti jaukią aplinką savo kieme.