Gydytojai tikisi naujojo ministro palaikymo

0
71

Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) atstovai susitiko su sveikatos apsaugos ministru Vyteniu Andriukaičiu aptarti svarbiausias sveikatos apsaugos sistemos problemas, iki šiol trukdančias gydytojams atlikti savo darbą, o pacientams – gauti laiku ir kokybiškas gydymo paslaugas.

 

„Susitikime nutarta spręsti visas problemas derybų ir susitarimų būdu, laikantis socialinės partnerystės, viešo ir skaidraus sprendimų priėmimo principų“, – susitikimą apibendrina LGS prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. Jo teigimu, Sveikatos ministerija palaiko LGS iniciatyvą kurti modernius darbo santykius, kurių reguliavimas šakiniu kolektyviniu susitarimu leistų spręsti dešimtmečiais įsisenėjusias sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojų darbo krūvių, darbo laiko, apmokėjimo bei kitus aktualius darbo santykių klausimus. „Mūsų siūlomas darbo santykių reguliavimas sektoriuje šakiniu susitarimu galėtų tapti pavyzdiniu Lietuvoje darbo santykius reguliuojančiu dokumentu“, – pabrėžia LGS vadovas.

 

Prof. L. Labanausko teigimu, gydytojams ypač svarbus Žalos pacientų sveikatai atlyginimo be kaltės modelis, darantis tiesioginę įtaką gydytojo ir paciento santykiams. „Dabartinis modelis riboja galimybę gerinti sveikatos priežiūros paslaugų saugą ir kokybę, – pastebi LGS vadovas. – Turime suprasti, kad visiškai išvengti nepageidaujamų įvykių medicinoje neįmanoma, tačiau tikroji pacientų saugumo kultūra atsiras tik tada, kai mes, gydytojai, nebijosime prisipažinti klydę ir registruosime klaidas be baimės būti nubausti, taip pat galėsime mokytis ne tik iš savo, bet ir iš kolegų klaidų, jų nekartoti. Džiaugiamės, kad ministerija mato esamas sistemos problemas ir tikimės, kad kartu – ministerija, gydytojai bei pacientai – pasieksime, jog pacientų patirta žala sveikatai būtų atlyginama efektyviau.“

 

Pasak LGS vadovo, naujojo ministro siūloma sveikatos apsaugos sistemos finansavimo pertvarka yra labai laiku – ketverius metus visas finansines „duobes“ gydytojai dengė savo atlyginimų fondo sąskaita. ,,Ministerijos pateiktas Privalomojo sveikatos draudimo fondo finansų auditas rodo, kad nors ir nepopuliarūs, tačiau tikrai reikalingi naujojo ministro siūlymai sureguliuoti lėšų panaudojimą tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose – pernelyg ilgai niekas nedrįso kalbėti apie problemas pačiame fonde, – sako prof. L. Labanauskas. – Todėl LGS palaiko ministro iniciatyvą spręsti įsisenėjusias finansines sveikatos apsaugos sistemos problemas ir, pirmiausia, susitvarkyti pačios sistemos viduje“.

 

Lietuvos gydytojų sąjunga yra profesinė gydytojų sąjunga, vienijanti apie 80 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus.

Kretingos.info