Populiarinant profesinį mokymą – specialistų konsultacijos

0
89

Šiandien darbdaviai tvirtina, kad Lietuvos darbo rinkoje trūksta beveik visų sričių amatą turinčių ir praktines žinias pritaikyti galinčių kvalifikuotų darbuotojų. Siekiant populiarinti profesinį rengimą, 10-tyje Lietuvos miestų jaunimui ir plačiajai visuomenei pristatomos profesinio mokymo galimybės.

Pristatė savo patirtį

Šiauliuose vykusiame renginyje „Profesinis mokymas – tavo ateities karjera“ profesinių rengimo centrų ir mokyklų atstovai pristatė įdomiausias profesijas, kurias galima įgyti jų atstovaujamose mokyklose. Renginio dalyviai taip pat galėjo apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Infomobilyje ir susipažinti su juos dominančiomis profesijomis.

Daugiau nuotraukų iš renginio rasite čia »

Svarstantiems, kokį profesinį kelią pasirinkti ar norintiems atnaujinti profesijos žinias, darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovė Božena Petukonė-Šabanienė pristatė profesinį išsilavinimą įgijusių žmonių darbo užmokesčio ir karjeros galimybes. UAB „Salda“ generalinis direktorius Aidas Šetikas ir UAB „INRO“ generalinis direktorius Karolis Dieliautas susirinkusiems papasakojo apie profesinio mokymo galimybes bei dabartinius rinkos poreikius.

Išbandymas profesiniu mokymu

Renginio, kurio vienas iš tikslų – pakeisti visuomenėje įsigalėjusį skeptišką požiūrį į profesinį mokymą, dalyviai susirinkusiems aiškino, jog profesinis mokymas yra galimybė suvokti, ar pasirinkta sritis yra pati tinkamiausia, bei galimybė išbandyti savo sugebėjimus.

„Vyresnieji specialistai šiandien jau išeina į pensiją, o į jų vietą nėra ką priimti, nes reikalingų specialistų nėra. Todėl labai džiaugiamės, kad situacija keičiasi, jaunimas vis dažniau renkasi profesines mokyklas, nes reikia vis daugiau konkrečias profesijas išmanančių žmonių. Taigi, jaunimui perspektyvų tikrai yra“, – savo įžvalgomis dalijosi AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Jis akcentuoja, jog labai svarbus yra nusiteikimas dirbti pagal konkrečią profesiją, svarbu, kad žmogus pasirinktų tai, kas jam pačiam įdomu ir patrauklu. Anot ilgamečio „Vakarų laivų gamyklose“ vadovo, didžiausią įtaką jauno žmogaus ateičiai vis tik daro jis pats: jo poreikiai, norai, siekiai ir investicijos į savo ateitį.

Renginyje su susirinkusiais diskutavo ir patarimais bei įžvalgomis dalijosi Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos nariai, nacionalinių ir savivaldos institucijų bei verslo įmonių atstovai, darbo rinkos ekspertai, profesinio mokymo įstaigų atstovai, karjeros ir profesinio orientavimo specialistai. Daugiausia buvo kalbama apie darbdavių lūkesčius, sparčias karjeros galimybes, profesinio mokymo privalumus ir inovacijas.

Renginio metu taip pat vyko viktorina, o jos dalyviai, teisingai atsakę į su profesiniu mokymu susijusius renginio vedėjo klausimus, galės laimėti įvairių prizų. Renginio dalyviai taip pat turėjo galimybę dalyvauti elektrinių paspirtukų, dronų ir virtualios realybės rungtyse, kurios sulaukė didelio susidomėjimo.

Panašūs renginiai vyksta visoje Lietuvoje. 10-tyje skirtingų miestų į miestų aikštes kviečiami moksleiviai, jų tėvai ir kiti besidomintys žmonės. Organizatoriai siekia didinti profesinio mokymosi populiarumą tarp moksleivių, taip pat norima pakeisti visuomenėje įsigalėjusius stereotipus apie profesinį mokymą.

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.